Stärker utvecklingsteamet med senior frontendkompetens

Senior frontendutvecklare – Alexander Järnehall

Datum:

2026-05-05

Ämne:

Ny kollega

Alexander kliver in hos oss som senior frontendutvecklare med erfarenhet från både e-handel och finanssektorn. Under sina snart tio år som utvecklare har han varit med och byggt flera webbplatser som både nominerats till och vunnit priser i Svenska Designpriset.

Erfarenheten sträcker sig från utveckling och frontendarkitektur till att skapa lösningar där teknik, design och användarupplevelse samverkar. För oss innebär det ett värdefullt tillskott till utvecklingsteamet och vår kompetens inom moderna digitala lösningar.

– "Jag tycker att bra UX och design är minst lika viktigt som tekniken bakom. Att få vara med och bygga ett projekt från grunden tillsammans med ett skickligt team är det som driver mig."

Hej, vi vill att du hör av dig!

Varför vänta? Berätta istället om ditt kommande projekt och så ser vi hur vi kan komma fram till en lösning. Vem vet, du kanske blir intresserad av ett spännande samarbete.